2013. február 18., hétfő

Nekem jobb a telefonom bi-bi-bi!

Ebben a bejegyzésben a mai telefonokról szeretnék beszélni illetve a gazdájukról.
Manapság akárhova megyünk tömegközlekedéssel, minden második ember kezébe különböző elektronikus készüléket találhatunk. Ezek az eszközök már elengedhetetlen kellékek a mindennapokban. Nehéz olyan embert találni akinek nincs telefonja vagy nem használja.
Sajnos mint mindenben, ebben is kialakult egy amolyan versengés az emberek között ami arra kézteti az "ellenfeleket" hogy megvegyék a legújabb, legvagányabb telefonokat iszonyatos pénzekért. Mindenhol jelen van ez a versengés, pláne az iskolákban. Akinek nincsen kerete egy ilyen telefonra, vagy csak nem látja értelmét, a többi gyerek szemében visszamaradott, "gáz". Ezt nevezik kortárs nyomásnak, ami azt jelenti, hogy fel kell zárkózni a tömeghez különben számkivetettek leszünk. Szerintem az lenne a legegyszerűbb ha mindenkinek csak egy alap telefonja lenne az iskolában ami arra lenne jó hogy lehessen vele telefonálni meg sms-t írni. Több nem is kellene, ráadásul a tolvajlás is lehet hogy visszaesne, ugyanis ez egy másik ágazata a drága telefonoknak. Addig oké hogy megvesznek egy 200000Ft-s készüléket, de abba bele se gondolnak hogy mi van akkor, ha az utcán találkoznak egy olyan emberrel aki kölcsön szeretné venni a telefonjukat állandó használatra. Nem beszélve arról hogy az még a jobbik eset hogyha csak a értékek vesznek oda.
Zárásképp annyit mondanék még hogy lehet venni ilyen mobilokat, de ahogy kihozzák az üzletből már a felét se éri, és 1 hónap műlva már elavult lesz.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése