2013. február 1., péntek

Carpe diem

Mi is valójában  a Carpe diem? Miben nyilvánul meg? Nos, szertintem egyáltalán nem egy kötött műfaj, nagyon sok műben fellelhető például: Horatius Thaliachushoz, Várady Szabolcs: Horác, Punnany Massif: Élvezd! és még sorolhatnám.
Azt mondják, hogy a carpe diem egy életérzés, ami arról szól hogy élj a mának és bele se gondolj mi lesz holnap. Szerintem ezt a fajta felfogást el is kéne felejteni, mert nagy bajok származhatnak abból ha csak a mának élünk pl.: elköltjük az összes pénzünket ami később akár csődhöz is vezethez. Erre a gondolatmenetre egy idézet egy filmsztártól: " Az ember addig csináljon felfordulást, amíg tud" George Clooney.
Viszont vannak pozitív oldalai is. Ha például úgy fogjuk fel ezt az egészet, hogy éljünk a mának, de gondoljunka holnapra is, az pozitív hatással lehet életünkre.
Azt kell mondjam egyet értek Paulo Coelho-val aki az alábbiakat mondta: "Nem tudom, meddig tarthat ez az álom, de elhatározom, hogy minden pillanatát úgy fogom megélni, mintha az lenne az utolsó." Sokan nem tisztelik eléggé az életet meg ajándékokat és nem becsülik embertársainkat. Az lenne a legjobb ha mindenki úgyélné életét, mintha az utolsó lenne és akkor mindenkihálát adna minden egyes napnak amikor felkelhetett.
Számomra a carpe diem egy számban fogalmazódott meg, melyre első hallgatásra azt hittem hogy csak egy sima Rap. DE NEM. Ez a szám Punnany Massif-tól az Élvezd! Csak 3.-4. hallgatásra esett le hogy ez a szám tetszik, van értelme, mondanivalója és mindemellett ritmusos is.
Dolgozatomat egyik kedvenc magyar Kossuth-díjas íróm szavaival zátnám melyek az alábbiak: "A legfontosabb idő a jelen pillanat, a legfontosabb ember az akivel éppen beszélek. Teljesen egyetértek vele. Akárkivel beszélünk, úgy tegyük mintha utoljára tehetnénk.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése