Válni vagy nem válni?
Második bejegyzésemet egy olyan témáról írom, ami azt gondolom hogy nagyon sok embert érint. Ez a 25 sor a válásokról fog szólni.Természetesen minden válást egy házasságkötés előz meg amit az emberek általában szerelemből ritkábban érdekből kötnek meg. Aztán egy idő után megromlik a kapcsolatuk, amit nem azzal korrigálnak hogy megpróbálják megbeszélni problémát, hanem egyből mennek az ügyvédhez hogy el akarnak válni. Anno 20-30-40-50 éve nem volt ilyen hogy válás, még akkor sem ha a férj iszákos volt és verte a feleségét. Sajnos az elmúlt 10 évben a válások száma megnövekedett, ami azt jelenti hogy évről évre 25000 házaspár bontja fel az örökkévalóságig kötött szerződést, és ez a szám egyre csak nő. Szerencsére Európában nem hazánkban a legrosszabb a helyzet, hanem Belgiumban, ahol a házasságok háromnegyede végződik válással. Én nem azt mondom hogy ne váljanak el ha nem boldogok, hanem azt hogy nem kell elhamarkodni a házasságkötést, ugyanis akkor azt hiszik hogy egymásnak lettek teremtve, aztán kiderül hogy mégsem. 4-5-6 év együttélés alatt meg lehet ismerni a másik fél majdnem minden oldalát ha nem is az összeset. Sajnos van már ilyen szempontból tapasztalatom, nem is kevés és azt kell hogy mondjam hogy a válások nagy részét egy 3. fél okozza. Megintcsak nagy részt tesz ki az alkoholizmusból eredő problémák, amiknek szintén válás a vége. Hogy ne legyen annyira "szomorú" a bejegyzésem, szeretnék egy pár érdekes adatot megemlíteni:
A válóperek 71%-át a feleségek kezdeményezik. (kiderül ki az erősebb nem?)
A két legfőbb válóok a megcsalás, félrelépés, hűtlenség, illetve az alkoholizmusból eredő problémák.(mint már említettem)
Ma minden tizedik felnőtt ember elvált a házastársától. (sajnálatos adat)
Viszont amin nagyon meglepődtem, az az, hogy korábban 10-14 év után döntöttek válás mellett. A rendszerváltás óta ez kitolódott 20 évre.
Bejegyzésem végén egy mítoszt szeretnék lerombolni, miszerint a házasságok nagy része a 7. évben megy tönkre. Ez egyáltalán nem igaz, ugyanis a számadatok szerint nincs így: a statisztikák szerint a hét éve házasok egyáltalán nem szakítanak kiugró számban.