2013. január 8., kedd

Várady Szabolcs: Horác
Ez a modern stílusú vers szerintem egy amolyan válasz lévél Horatius Thaliarchushoz című művére.
Kicsit furcsa ez a XXI-i szóhasználat, de szerintem pont ezért tetszik az embereknek.

2013. január 7., hétfő

Facebook

Manapság főleg a fiatalok körében nagyon elterjedté vált a világ legismertebb közösségi oldala a Facebook. Nagyon sok embernél jelentkezik a függőség, amit természetesen az orvosok gyógyítani tudnak, de nagyon sokan nem vallják be maguknak az igazságot. Én magamról nem tudom elképzelni hogy függővé váljak. A Facebook-os jelenlétem annyiból áll hogy felmegyek, megnézem vannak-e értesítéseim, üzeneteim, ha vannak akkor megnézem őket, ha nincsenek akkor bezárom az ablakot.
Számomra nincs annyi érdekes dolog hogy órákon át üljek a képernyő előtt egy közösségi oldal miatt. Én személy szerint azt csinálnám hogy hogy korlátoznám a hozzáférést, például egy embernek csak 1 óra jelenlétet engednék, természetesen ez a Facebook-nak nem tenne jót, csökkenne a látogatottság, ami pénzkieséshez vezetne. 
Több oka is van annak hogy korlátoznám a neten való "szörfölést":
-Manapság túl sok az elhízott gyermek, amit az internet/számítógép elősegít!
-A képernyő sugárzása rontja a szemet ráadásul a testnek sem kedvez.
 -Az interneten senki sincsen biztonságban, nagyon sok olyan történetet hallhattunk a Facebook kapcsán, hogy valakit egy kép vagy akár egy megjegyzés miatt rúgtak ki.
 Nem azt mondom hogy teljesen legyünk zárkózottak, de figyeljük arra, hogy mit posztolunk, és ésszel rakosgassunk fel képeket mert a későbbiekben kompromitálók lehetnek.
Azt javaslom hogy minél kevesebbet időt töltsünk a gép előtt és többet a szabadban, a barátainkkal.

2013. január 3., csütörtök

"Két testvér, két nő típus."
Azt gondolom hogy részben mindkét hölgynek igaza volt. Mindkettőjüknek más-más szempontból.
Iszménéjé az alábbi: Kicsit elkanyarodva ettől a témától, a 4.-re térnék át ami a következő:
"Van-e olyan meggyőződése, amiért akár a halált is vállalná?" Nos, részemről nincs olyan meggyőződésem amiért akár halált is vállalnék, és szerintem Iszménének sem volt olyan fontos bátyja eltemetése, hogy meghaljon érte. Iszménét, az alábbi szavakkal jellemezném: hitvány, gyenge, szerencsétlen ember,
talán kevésbé szereti testvérét, de ragaszkodik hozzá, nem hisz a választás
lehetőségében, engedelmes, aggódó, és nagyon fél. Részben egyetértett Antigonéval, miszerint el kellett volna temetni testvérüket.
Antigoné gondolkodás módja szinte az ellentétje volt nővérének. Ő azt gondolta hogy mindegy hogy él-e vagy hal, testvérét temessék el mindenáron, még akkor is ha ez ütközik bátyja gondolat menetével.Antifonét az alábbi szavakkal jellemezném: bátor, vakmerő, elszánt, lobbanékony természetű, heves, elutasító, kemény ember. (Már mondhatni egy férfi jut róla eszembe)
Mint nő, inkább Iszméné áll hozzám közelebb, mert szerintem nem baj ha "gyáva" vagy fél a haláltól.
Egy nő ne legyen erőszakos, se önfejű!
Most nem megyek bele abba a témába hogy milyen legyen egy nő, és milyen nem, meg persze ez mindenkinek a saját ízlése szerint áll össze, de szerintem egy férfi sem szereti ha az ellenkező nem, rendelkezik az alábbi tulajdonságokkal.

2013. január 1., kedd

"Míg én élek, nem lesz rajtunk nő az úr!"
Nagyon sokan úgy vélekednek ebben a témában hogy akár egy háztartás, akár egy cég igazgatásáról van szó, a legjobb ha egy férfi áll az élen. Azt gondolom hogy ez nem minden esetben jó ilyen felállásban.
A statisztika is ezt  bizonyítja. Nagyon sok felmérést csináltak. Egy a sok közül: a felmérések szerint a nők egyszerre több dologra tudnak figyelni, ami szerintem hasonló ahhoz, amikor döntést kell hozni, több szempontból is szem ügyre tudják venni a dolgokat és ennek tudatában képesek döntést hozni.
Ezzel nem azt szeretném mondani hogy csak nők legyenek a "főnökök", de nem árt ha kikérjük a tanácsát a fizikailag gyengébb nemnek.
Ez csak az Én véleményem, nagyon sokan úgy gondolják hogy a nőknek semmi keresnivalójuk nincs a hierarchia élén, nekik a konyha meg a gyerek való.
Úgy gondolom hogy ez egy primitív gondolkodás mód miszerint, csak a férfiak vihetik valamire, csak belőlük válhat igazi ember, amellett hogy ők a legeszesebbek és legerősebbek. Ellenben a nőikkel, akik gondolkodásban nem jeleskednek és csak otthon lógatják  a lábukat.
Szerintem ez egy elítélendő gondolat menet, ugyanis órákon, sőt napokon át lehetne sorolni az olyan nőket akik sokkal többet tettek le az asztalra, mint egy hétköznapi embertársunk.