2013. április 28., vasárnap
2013. április 2., kedd
Egyél, igyál, rágózz!
Manapság mindenhol reklámokat láthatunk. Az újságban, a tv-ben, az interneten stb. Ebben a bejegyzésben a tv-ben elhangzó Orbit reklám ellen szeretnék "kampányolni"
Gondoljunk bele mit hallunk a reklám végén: Egyél, igyál, rágózz! Ezzel azt akarják elérni, hogy a rágózás az egy olyan természetes dolog legyen mint a táplálkozás vagy a folyadékbevitel. Az a gond, hogy az emberek bele sem gondolnak, hogy ezzel ártanak a szervezetüknek. Az egy másik dolog hogy serkenti a vérkeringést, de szögezzük le hogy nem a rágó, hanem a rágás. Nagyon kevés ember van azzal tisztában, hogy a rágókban egy különféle rágásserkentő anyag van, ami arra késztet, hogy folyamatosan rágj, rágj és rágj.
A másik félreértelmezett tulajdonság az a sugarfree rágók, azaz a cukormentes kategória. Lehet hogy nincs benne cukor, de tele van édesítőszerekkel, amik még rosszabbak, mint a cukor. Éppen a kezembe akadt egy ilyen fajta: Összetevők: édesítőszerek: szorbit, xilit, eritrit, aszpartám, aceszulfám-K, szukralóz. Cukor egy gramm nincs benne, de szerintem jobban járnánk. Sok dolog van még ráírva például ilyen hogy: Nagyobb mennyiség fogyasztása hashajtó hatású.
A fogyasztók általában azért veszik, hogy ne legyen büdös a szájuk, miközben ezt egy egyszerű fogmosással orvosolni lehetne, és akkor nem is kérődznének egész nap. Elég visszataszító tud lenni amikor egy öltönyös, befolyásosnak tűnő ipse elkezd csámcsogni egy rágón. Ha már ilyet eszünk meg kéne tanulni, hogy hogyan. Nem beszélve azokról a gazdátlan rágókról, amiket kiköpködnek az után aztán valaki beleül vagy belelép.
4. Kritika, vélemény a Rózsa neve c. filmről
Az elmúlt pár magyar óra során egy nagyon érdekes filmmel ismerkedtünk meg, ennek a címe "A Rózsa neve". Ez egy 1380 környékén játszódó olasz-francia-NSZK thriller egy kis detektíves beütéssel, Sir Sean Connery főszereplésével. Ha valaki arra vetemedik hogy megnézi, előre mondom, hogy nem tavaly forgatták, ne egy James Bond effektes Oscar díjas filmre készüljünk, de ha ettől eltekintünk a maga korában ez egy izgalmas, látványos film volt.
Ha már a filmeknél járunk annyit hadd mondjak el, hogy mostanában már sajnos annyi filmet leforgattak, hogy túl sok újdonságot nem tudnak kitalálni, úgyhogy a kevesebb néha több. Ezért szeretem a régi filmeket, mert bár látványra nem egy Avatar, viszont sokkal jobban el lehet rajtuk gondolkodni.
Visszatérve a Rózsa nevére, ez is a fent említett elgondolkodtató filmek közé sorolnám, és nagyon jól megvan benne az csinálva hogy miközben Sean Connery oldja a rejtélyt, a nézőket is bevonja, gondolkodásra ösztönzi. A film sikereket is elért, méghozzá az alábbiakat: BAFTA-díj - Legjobb smink és maszk, BAFTA-díj - Legjobb férfi alakítás: Sir Sean Connery, Cézár-díj - Legjobb idegennyelvű film: Jean-Jacques Annaud.
Akinek van rá ideje, csak azt tudom mondani hogy pattogatott kukorica elő, DVD be. 130 perc tele nyomozással. Figyelem! 12 éven aluli gyerekeknek nem ajánlott.
Akinek van rá ideje, csak azt tudom mondani hogy pattogatott kukorica elő, DVD be. 130 perc tele nyomozással. Figyelem! 12 éven aluli gyerekeknek nem ajánlott.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)