Fordítsuk le hétköznapi szituációra. Az apa szigorú büntetése mennyire oldja meg a testvérféltékenységből akadó konfliktusokat, bajokat?
Nos szerintem ez kétféleképpen is elsülhet, az első az alábbi:
Az apa szigorából adódóan, a gyerek megérti, hogy amit csinált az nem jó, és nem szeretne ismét bűntetést kapni. A másik lehetőség az az, hogy a gyerek nem képes, vagy nem akarja megérteni azt, hogy a szülő mindannyiukat ugyanúgy szereti. Azt gondolom hogy az első verzió nem túl gyakori, ugyanis már kicsi korukban tapasztalhatnak számukra erre utaló jelet, például: Tegyük fel hogy 2 gyerek van a családban, az egyik legyen 10 a másik pedig 5 éves. A család elmegy fagyizni, és a kisebbik gyerkőc csak egy gombócot kap, a nagyobbik pedig kettőt. Az 5 éves ezt úgy fogja fel, hogy a testvére többet kapott, ezért őt jobban szeretik, közben ez a mennyiség különbség csupán a koron alapul. Természetesen ezt a kicsi nem érti meg, és elkezdődik a hiszti vagy sírás.
Az Én tapasztalatom a két húgom által jött létre, ugyanis nálunk is voltak már különféle nézeteltérések azért, mert a másik kicsivel többet vagy mást kapott. Természetesen a szüleink mindig arra törekedtek, hogy mindhármunknak ugyanannyi jusson mindenből, de ez nem mindig volt lehetséges.
Összegzés képpen annyit mondanék még el, hogy testvérek között mindig megvolt megvan és meg is lesz ez a rivalizálás ugyanis mindenkinek rosszul esne ha például a munkahelyén egy munkatárs többet kapna, csupán azért, mert a főnöknek jobban tetszik az illető arca.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése