Ha Káin az Úrra haragudott, miért Ábel ellen fordult?
Szerintem mindenki sejtheti hogy miért Ábelre súlytott le Káin. Az ok a következő:
Gondoljunk csak bele, ha a való életben egy cégnél egy viszonylag jó pozíciót töltünk be, és a főnök éppen bal lábbal kelt fel és nem úgy viszonyul a munkánkhoz mint ahogy azt elvárnánk, az emberek 95% biztos hogy nem szólna a főnöknek, mert nem tehetik meg. Ha mégis, akkor kereshetnek új munkahelyet.
Mivel idegesek vagyunk a főnök miatt, ezért valakin le kell vezetnünk a feszültséget, például a az alacsonyabb beosztott kollégánkon. Káin szerintem hasonlóan gondolkozott. Mivel a minden6ót, Istent meg sem közelíthet, ezért a hozzá legközelebb emberen tölti ki haragját. Ugyanakkor irígység is fellelhető Káinban, mint minden emberben mégha ezt nem is fogadják el. Ez egy természetes dolog, természetesen mértékkel. Ha ez volt az ok amiért Ábel meghalt, kimondhatjuk, hogy Káin egy önző és nagyon irigy ember volt, ha testvérét is képes megölni, azért mert az Úr máshogy tekintett rá.
Bejegyzésemet egy szerintem vicces, mégis ide kapcsolódó történettel zárnám:
Többször is megtörtént már, hogy a két házörző kutyánk hevesen ugattak egy éppen elhaladó kukásautót, mikor Igor (moszkvai őr) spontán odament dühében Pamacshoz (golden retriver) és "megharapta". Szerencsére az elszenvedőnek baja nem lett sűrű bundázata miatt, de nagyon meglepődtem ennek láttán. Kíváncsi vagyok hogy zajlódhatott le Igor fejében: -Már megint itt van ez a kukásautó, Pamacs ez is a te hibád!!! vagy valami ehhez hasonló.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése