Drámanap 2014
A választott bejegyzésemben az idei drámanapról szeretném kifejteni a véleményemet, mind az eredményről, mind a folyamatról.
Kezdjük az elején. Az ötlet: Drámanap. Azt kell mondjam nem gondoltam volna hogy az osztály ennyire össze fog tartani és közös erővel fogjuk teljesíteni ezt a feladatot. Szerintem jó szórakozás volt mindenkinek, még annak is aki nem állt színpadra. Majdnem az egész osztály részt vett az esemény előkészületeiben, sokat változtattunk, sokat próbáltunk és nem utolsó sorban eszméletlen sokat röhögtünk. Nagyon éveztük az egész folyamatot, egy pozitív élmény volt egészen az eredményhirdetésig. De ne ugorjunk annyira előre, először is nézzük az előadás napját.
Volt egy kis kavarodás az elején, de elkezdődött, az A-sok előadásával, miután vége lett, éreztük, hogy ők lesznek a valódi vetélytársaink. Mi következtünk. Amint elfoglaltam helyemet, (természetesen taps és fütyülés követett) a szövegemet egyből elfelejtettem. Szerencsére amikor rám került a sor, minden félelmem megszűnt és beindult a gépezet. Minden úgy ment ahogy azt akartuk, láttunk maguk előtt az első helyezettnek járó díjat.
Elérkezett hát a nagy pillanat, az eredményhirdetés. Amikor meghallottuk hogy 5. helyen végeztünk, mindenki ki volt akadva, úgy gondolom okkal. A legnagyobb problémám a zsűrivel volt, aki úgy gondolom hogy nem túlzottam volt pártatlan. Szerintem mi tértünk el a legkevésbé a műtől, nekünk volt a legjobb a "felszereltségünk" és nem utolsó sorban a mi produkciónkon röhögött a legtöbbet a közönség. A következő egyet nem értésem ebben a kijelentésben van: hogyha a B-sek nem szólták volna el magukat, akkor előrébb is végezhettek volna, amiből arra lehet következtetni hogy akkor mi lettünk volna az utolsók, ami még jobban lelombozott volna minket. A következő, egyben utolsó problémám az N-esek produkciójával volt, mégpedig az, hogy ezt a Drámanapot szinte mindenki megcsinálta tanári segítség nélkül. Nekik nem sikerült. Én ezt a zsűri helyében sok-sok mínusz ponttal díjaztam volna, hiszen ez az esemény a diákságról szól. Jövőre ennyi erővel Andy Vajna is jöhetne producernek.
Végül azt kell mondjam jól szórakoztunk, az eredményt nem találjuk reálisnak, és igenis legyen jövőre is hasonló nap, természetesen ne azért hogy ők is "szívjanak", hanem azért hogy ők is jól szórakozhassanak (reméljük másik zsűri szeme láttára).
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése