A nő az legyen nő a férfi pedig férfi!
Amennyiben jól értelmeztem az 1-es témát akkor ebben a kötelező bejegyzésben a női-férfi szerepekről kell írni egy pár sort. A mai világban ezek a "kötelezettségek" már nincsenek elkülönítve értem ezalatt a főzést, takarítást, autószerelést stb..
Miért ne dolgozhatna egy férfi fodrászként vagy egy nő hentesként. Szerintem manapság semmi sem meglepő, pláne ha találkozhatunk olyan emberrel is, aki férfinak született de már nő vagy fordítva. Ma már semmi sem lehetetlen. Én személy szerint nem tagadom, sőt büszke is vagyok rá, szoktam takarítani és főzni is. A XXI. században egyre több férfi dicsekedhet azzal hogy van kisebb-nagyobb tapasztalata a konyhában (szerintem ez nem is hátrány), ugyanis a "gyengébbik" nem már nem annyira veszi a fáradtságot arra hogy elsajátítson egy pár receptet. Pár évvel ezelőttre szerintem mindenki tisztán emlékszik, amikor az volt az úgymond normális, ha a nő süt, főz, takarít a férfi pedig pénzt keres, és furcsának tartották ha valamelyik teendőt a másik nem hajtotta végre. Szerintem ez egy pozitívum hogy mára megváltozott.
DE
Úgy gondolom hogy egy kapcsolatban viszont ha csak egy kis időre is meg kell hogy maradjon az "alapfelállás", tehát a nő elmehessen vásárolni (akár barátnőkkel, ismerősökkel), a férfi vigye el olyan helyekre ahol nőnek érezheti magát, öltözhessen elegánsan, és ne az legyen minden hétvégén a program hogy elmennek moziba és ott ülnek 1,5-2 órát és egy szót nem szólnak egymáshoz. Vannak igenis építő jellegű programok, pl. városnézés, beülni valahova vacsorázni, nyugodt körülmények között elmenni sétálni de akár egy színházi előadás is jobb mint egy sima, hétköznapi mozi.
Természetesen ez nem azt jelenti hogy TILOS moziba járni, mert egy jó időtöltés az is, mondjuk havonta.
Viszont ugyanezt a szabadságot a férfinak is meg kell adni, ami alatt akár egy baráti összejövetelt is érthetünk.
Összegzésül tehát annyit mondanék, hogy azért félig-meddig meg kell tartani a régi szerepeket, meg kell találni azt az egyensúlyt ami mind a két félnek megfelel, és a férfi férfinek, a nő pedig nőnek érezheti magát.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése