Egyél, igyál, rágózz!
Manapság mindenhol reklámokat láthatunk. Az újságban, a tv-ben, az interneten stb. Ebben a bejegyzésben a tv-ben elhangzó Orbit reklám ellen szeretnék "kampányolni"
Gondoljunk bele mit hallunk a reklám végén: Egyél, igyál, rágózz! Ezzel azt akarják elérni, hogy a rágózás az egy olyan természetes dolog legyen mint a táplálkozás vagy a folyadékbevitel. Az a gond, hogy az emberek bele sem gondolnak, hogy ezzel ártanak a szervezetüknek. Az egy másik dolog hogy serkenti a vérkeringést, de szögezzük le hogy nem a rágó, hanem a rágás. Nagyon kevés ember van azzal tisztában, hogy a rágókban egy különféle rágásserkentő anyag van, ami arra késztet, hogy folyamatosan rágj, rágj és rágj.
A másik félreértelmezett tulajdonság az a sugarfree rágók, azaz a cukormentes kategória. Lehet hogy nincs benne cukor, de tele van édesítőszerekkel, amik még rosszabbak, mint a cukor. Éppen a kezembe akadt egy ilyen fajta: Összetevők: édesítőszerek: szorbit, xilit, eritrit, aszpartám, aceszulfám-K, szukralóz. Cukor egy gramm nincs benne, de szerintem jobban járnánk. Sok dolog van még ráírva például ilyen hogy: Nagyobb mennyiség fogyasztása hashajtó hatású.
A fogyasztók általában azért veszik, hogy ne legyen büdös a szájuk, miközben ezt egy egyszerű fogmosással orvosolni lehetne, és akkor nem is kérődznének egész nap. Elég visszataszító tud lenni amikor egy öltönyös, befolyásosnak tűnő ipse elkezd csámcsogni egy rágón. Ha már ilyet eszünk meg kéne tanulni, hogy hogyan. Nem beszélve azokról a gazdátlan rágókról, amiket kiköpködnek az után aztán valaki beleül vagy belelép.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése