2013. április 2., kedd

4. Kritika, vélemény a Rózsa neve c. filmről

Az elmúlt pár magyar óra során egy nagyon érdekes filmmel ismerkedtünk meg, ennek a címe "A Rózsa neve". Ez egy 1380 környékén játszódó olasz-francia-NSZK thriller egy kis detektíves beütéssel, Sir Sean Connery főszereplésével. Ha valaki arra vetemedik hogy megnézi, előre mondom, hogy nem tavaly forgatták, ne egy James Bond effektes Oscar díjas filmre készüljünk, de ha ettől eltekintünk a maga korában ez egy izgalmas, látványos film volt.
Ha már a filmeknél járunk annyit hadd mondjak el, hogy mostanában már sajnos annyi filmet leforgattak, hogy túl sok újdonságot nem tudnak kitalálni, úgyhogy a kevesebb néha több. Ezért szeretem a régi filmeket, mert bár látványra nem egy Avatar, viszont sokkal jobban el lehet rajtuk gondolkodni.
Visszatérve a Rózsa nevére, ez is a fent említett elgondolkodtató filmek közé sorolnám, és nagyon jól megvan benne az csinálva hogy miközben Sean Connery oldja a rejtélyt, a nézőket is bevonja, gondolkodásra ösztönzi. A film sikereket is elért, méghozzá az alábbiakat: BAFTA-díj - Legjobb smink és maszk, BAFTA-díj - Legjobb férfi alakítás: Sir Sean Connery, Cézár-díj  - Legjobb idegennyelvű film: Jean-Jacques Annaud.
Akinek van rá ideje, csak azt tudom mondani hogy pattogatott kukorica elő, DVD be. 130 perc tele nyomozással. Figyelem! 12 éven aluli gyerekeknek nem ajánlott.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése