2013. január 1., kedd

"Míg én élek, nem lesz rajtunk nő az úr!"
Nagyon sokan úgy vélekednek ebben a témában hogy akár egy háztartás, akár egy cég igazgatásáról van szó, a legjobb ha egy férfi áll az élen. Azt gondolom hogy ez nem minden esetben jó ilyen felállásban.
A statisztika is ezt  bizonyítja. Nagyon sok felmérést csináltak. Egy a sok közül: a felmérések szerint a nők egyszerre több dologra tudnak figyelni, ami szerintem hasonló ahhoz, amikor döntést kell hozni, több szempontból is szem ügyre tudják venni a dolgokat és ennek tudatában képesek döntést hozni.
Ezzel nem azt szeretném mondani hogy csak nők legyenek a "főnökök", de nem árt ha kikérjük a tanácsát a fizikailag gyengébb nemnek.
Ez csak az Én véleményem, nagyon sokan úgy gondolják hogy a nőknek semmi keresnivalójuk nincs a hierarchia élén, nekik a konyha meg a gyerek való.
Úgy gondolom hogy ez egy primitív gondolkodás mód miszerint, csak a férfiak vihetik valamire, csak belőlük válhat igazi ember, amellett hogy ők a legeszesebbek és legerősebbek. Ellenben a nőikkel, akik gondolkodásban nem jeleskednek és csak otthon lógatják  a lábukat.
Szerintem ez egy elítélendő gondolat menet, ugyanis órákon, sőt napokon át lehetne sorolni az olyan nőket akik sokkal többet tettek le az asztalra, mint egy hétköznapi embertársunk.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése