Facebook
Manapság főleg a fiatalok körében nagyon elterjedté vált a világ legismertebb közösségi oldala a Facebook. Nagyon sok embernél jelentkezik a függőség, amit természetesen az orvosok gyógyítani tudnak, de nagyon sokan nem vallják be maguknak az igazságot. Én magamról nem tudom elképzelni hogy függővé váljak. A Facebook-os jelenlétem annyiból áll hogy felmegyek, megnézem vannak-e értesítéseim, üzeneteim, ha vannak akkor megnézem őket, ha nincsenek akkor bezárom az ablakot.
Számomra nincs annyi érdekes dolog hogy órákon át üljek a képernyő előtt egy közösségi oldal miatt. Én személy szerint azt csinálnám hogy hogy korlátoznám a hozzáférést, például egy embernek csak 1 óra jelenlétet engednék, természetesen ez a Facebook-nak nem tenne jót, csökkenne a látogatottság, ami pénzkieséshez vezetne.
Több oka is van annak hogy korlátoznám a neten való "szörfölést":
-Manapság túl sok az elhízott gyermek, amit az internet/számítógép elősegít!
-A képernyő sugárzása rontja a szemet ráadásul a testnek sem kedvez.
-Az interneten senki sincsen biztonságban, nagyon sok olyan történetet hallhattunk a Facebook kapcsán, hogy valakit egy kép vagy akár egy megjegyzés miatt rúgtak ki.
Nem azt mondom hogy teljesen legyünk zárkózottak, de figyeljük arra, hogy mit posztolunk, és ésszel rakosgassunk fel képeket mert a későbbiekben kompromitálók lehetnek.
Azt javaslom hogy minél kevesebbet időt töltsünk a gép előtt és többet a szabadban, a barátainkkal.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése